24429
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-24429,stockholm-core-2.2.9,select-theme-ver-8.8,ajax_updown,page_not_loaded,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_responsive

İstanbul 2023 Vizyon Planı

İstanbul 2023 yılına farklı bir vizyon ve strateji ile farklı hazırlanmalı. Farklılık; İstanbul’un ‘geçmiş izlerini, yeni çizgilerle’ harmanlayacak ‘yeni nesil bakış açısı’ ile ‘ortak vizyon, ortak gelecek’ yaklaşımı ile hazırlanacak bir çalışma ile olmalı.

İstanbul 39 ilçesinin her biri Avrupa ve Anadolu kentlerinin pek çoğundan büyük bir ölçekte olması, içinde Anadolu coğrafyasının tüm kültürleri ve değerlerini kapsaması, tüm olumsuzluklara rağmen potansiyel kapasitesini koruması, demografik ve kültürel çeşitliliğinin zenginliği vb benzer özellikleri ile İstanbul’u; Anlamalı, Planlamalı ve Tasarlamalı’yız.

O nedenle, İstanbul’un geleceğinin kurgulanması için Vizyon Atölyesi olarak hazırladığımız ‘39Kent1İstanbul’ çalışmasını baz alarak 2023 yılını hedef alan yol haritası önerisini sunmaktayız.

Bir Stratejik Plan yaklaşımı ile hazırlanacak Vizyon Planında , her bir 10 adımın temel sorularının yanıtları aranmalı. Katılımcı ortamlarda hazırlanacak Vizyon Planı, bürokrasi ve İstanbullu tarafından onaylanmalı ve İstanbul 2023 halini almalı.

 

 

Kategori

Vizyon

Etiketler

2023, istanbul, stratejik plan, vizyon planı