24351
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-24351,stockholm-core-2.2.9,select-theme-ver-8.8,ajax_updown,page_not_loaded,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-7.2,vc_responsive

Kıyı Köşe / Şok Kıyı Köşe

TAK Kartal’ın farklı temalar, yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımlar, farklı yöntemlerle herkes ve her kesimi içine alan ortak sorunları keşfetme ve ortaklaşa çözüm tasarımı yaklaşımı 2013 yılından bu yana büyük bir deneyim ortamı yarattı.

TAK ortamlarında sorun keşfetme ve çözüm bulma yaklaşımının kendimize özgü yöntemleri ve örnek uygulamaları diğer belediyelerimiz için öncü oldu. Süreç içinde deneyimin Anadolu ile paylaşılması ise bu hareketin kapsamını genişletti.

TAK Kartal’ın kuruluşundan bu yana özellikle kamusal yani ortak alanlarımızın kullanımına ilişkin pek çok uygulama yaptık. Kamusal alanın kullanımına ilişkin en yaygın ve popüler olan Kıyı-Köşe ve Şok Kıyı-Köşe Programlarının yarattığı olumlu etki bu programların sürekliliğini sağladı.

TAK Kartal’ın bu yayınında yer alan uygulamaların, Anadolu insanının özünde olan ‘Kentsel İmece’ geleneğinin kentlerde de harekete geçirilmesinin önemli örnekleridir.

 

Kategori

Atölye

Etiketler

araştırma, kartal belediyesi, katılım, kentsel imece, tak kartal, Tasarım