24923
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-24923,stockholm-core-2.2.9,select-theme-ver-8.8,ajax_updown,page_not_loaded,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_responsive

Yarının Köyleri; Ulamış Yol Haritası

Yarının Köyleri Yol Haritası raporu, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Trendyol iş birliğinde yürütülen “Yarının Köyleri” projesi kapsamında Kentsel Strateji tarafından hazırlanmıştır. Rapor, dünya ve Türkiye’deki benzer projeleri inceleyip, kırsal alanlarda dijital teknolojilerin ve katma değerli ürünlerin kullanımını ele alır. Adana, Diyarbakır ve İzmir’deki pilot illerde dijital merkez kurmayı hedefler.

Rapor üç bölümden oluşur: ‘Bugünü Keşfet’, ‘Yarını Tasarla’ ve ‘Dijitalde Kalkınma’. ‘Bugünü Keşfet’ kırsal alandaki dijital teknoloji kullanımını ve katma değerli ürün geliştirme örneklerini sunar. ‘Yarını Tasarla’, dijital merkezlerin sistem tasarımı ve yarının köyleri için temaları ve adımları açıklar. ‘Dijitalde Kalkınma’, katma değerli ürünlerin tanımını, geleneksel ürünlerin nasıl katma değerli hale getirileceğini ve iyi tasarımla, yüksek kaliteli üretimle, markalaşmayla ve inovatif işleme yöntemleriyle bu sürecin nasıl gerçekleştirilebileceğini tartışır.

Kategori

Atölye, Etki, Vizyon

Etiketler

izmir, kırsal kalkınma, Katma Değerli Ürün, Trendyol, Ulamış, UNDP, Yarının Köyleri