24209
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-24209,stockholm-core-2.2.9,select-theme-ver-8.8,ajax_updown,page_not_loaded,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_responsive

Yaşayan Sokak Rehberi

Yaşayan Sokak Rehberinin hazırlanmasındaki öncelikli amaç; sokakların yaşam kalitesi, sağlık, çevre, ekonomi ve sosyal eşitlik vb. konularda potansiyellerini görünür kılmak ve tasarımcılar ile mahallelileri bu konuda birlikte düşünmeye ve hareket etmeye yöneltmektir. Rehber, kullanıcıların sokakların yaşam kalitesinin artırılmasında aktif rol almalarını sağlamaya teşvik etmek, tasarımcıların ise kullanıcı odaklı tasarım sürecini gündemlerine almalarını sağlamaktır.
2017 Kamusal Alan Yılı nedeniyle hazırlanan, ”Kamusal Alan İçin 10 Temel İlke” çalışması temel alınarak, TAK Kartal, Vizyon Atölyesi, Kartal Belediyesi ve çeşitli disiplinlerden gönüllü tasarımcıların işbirliği ile hazırlanmıştır. Rehber, başta Kartal Belediyesi olmak üzere tüm belediyeler için örnek çalışma olarak tasarlanmıştır.

 

Kategori

Tasarım

Etiketler

sosyal etki tasarımı, sosyal yenilik tasarımı, tak kartal, yaşayan sokak