24551
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-24551,stockholm-core-2.2.9,select-theme-ver-8.8,ajax_updown,page_not_loaded,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_responsive

Gastronomi Turizmi Strateji Kılavuzu

Turizmin itici gücü olan gastronomi yeme ve içmenin ötesinde yaşamın farklı boyutlarını da içeren kültürel bir harekettir. Turizm ekonomisinin itici gücü olan gastronomi turizminin geliştirilmesi için çoklu disiplinler ve ölçekler arası işbirliği ve etkileşim ortamları yaratılmalıdır.

Kültür, inanç, deneyim turizmi ve diğer alanlardaki çalışmalara da örnek olmak üzere hazırlanan bu kılavuz, katılıma ve geliştirmeye açık yeni bir sürecin tasarım ilkelerini ortaya koyan bir tartışma dokümanıdır.

Gastronomi turizminin geleceğini; yaşadığımız küresel sorunlara duyarlı, misafir beklentileri ile uyumlu tasarlanmak, empati yoluyla etkileşim ortamlarında güven veren hizmetleri üretmek, hizmet kalitesi ile ilişkili marka yaratmak ve en önemlisi sektörün paydaşları ile tasarım ilkelerini paylaşarak, onları çözüm tasarımında edilgen yerine etken rol sahibi olmalarını sağlamak için 10 temel tasarım ilkesi hazırlanmıştır. Kültür, inanç, deneyim turizmi ve diğer alanlardaki çalışmalara da örnek olmak üzere hazırlanmıştır. Kılavuzdaki her bir ilke: temel sorular, öneriler, ilkeler ve/veya örnek tasarımları içermektedir.

Kategori

Vizyon

Etiketler

Gastronomi, gastronomi turizmi, tga