24872
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-24872,stockholm-core-2.2.9,select-theme-ver-8.8,ajax_updown,page_not_loaded,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_responsive

Tasarım Yılı 2023

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına 2023 yılında girmiş bulunuyoruz. Bu özel yılda, Cumhuriyetimizin tasarımcısı Mustafa Kemal Atatürk’ün 100 yıl önce tasarladığı Cumhuriyetimizin değişmez temel ilkelerinin yeni nesil beklentileri ile harmanlanacağı yeni tasarım ilkelerini birlikte geliştirmeliyiz.

2023 yılını ‘’Tasarım’’ yılı ilan ederek, Nilüfer’in geleceğini Nilüferlilerle birlikte tasarlıyoruz. 

Son yıllarda başta salgın olmak üzere yaşadığımız risklerin yanı sıra iklim değişikliği, gıda güvenliği gibi küresel risklere karşı ‘kendimizi ve kentimizi nasıl dayanıklı hale getiririz’ ve ‘geleceğimizi doğaya duyarlı nasıl tasarlarız’ gibi soruların yanıtlarını birlikte aramak zorundayız.

Günümüzde, tasarım konusunda değişen ve gelişen yeni trend ‘sosyal değişim için tasarım’. Yani sistemlerin, kurumların yeni nesil beklentiler ve ekonomiler dikkate alınarak yeniden tasarlanması.

Nilüfer’i sosyal, ekonomik ve mekânsal olarak dayanıklı hale getirmemiz için gündemimize ‘tasarım’ konusunu farklı boyutlarıyla yeniden düşünmeliyiz. Konuyu, yalnızca mimari, planlama, ürün tasarımı olarak değil, süreç ve sistem tasarımı olarak ele alıyoruz.

Kategori

Atölye, Vizyon

Etiketler

2023, Bursa, Nİlüfer Belediyesi, Nilüfer, Sistem Tasarımı, Tasarım Yılı