24005
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-24005,stockholm-core-2.2.9,select-theme-ver-8.8,ajax_updown,page_not_loaded,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_responsive

Tasarımcılar Kartal’da

Tasarımcılar Kartal’da etkinliği, 20 Kentten, 27 Üniversite ve 280 tasarım öğrencisi ile gerçekleşti. Katılımcıların pek çoğu kendi üniversitelerinde kurdukları tasarım toplulukları ile çok aktif bir şekilde, pek çok etkinlik ile farklılıklarını ortaya koymuşlardı. Kendi kentlerinde deneyimli katılımcılar; bu kez Kartal’ın bilinen ve bilinmeyenlerini birlikte ve ayrı ayrı keşfettiler, keşfettiklerini ise
farklı araçlarla görünür kıldılar.

İki günlük süreç içinde katılımcılar, Anadolu deneyiminden yararlanarak, Kartal’ın farklılık ve farkındalıkları ortaya çıkardılar. Katılımcılar, araştırmaları ve önerileri ile tasarımın yalnızca bir ürün olmadığını, TAK’ın temel felsefesini oluşturan tasarım, araştırma ve katılım kavramlarının önemini Kartallılar ile birlikte deneyimlediler.

Karşılıklı olarak farklı kent üniversitelerinden gelen katılımcıların etkileşimi, farklı görüş ve önerilerin etkileşimi, bilindik ve yeni kavramların etkileşimi ile Kartallı ve tasarımcı etkileşimi iki günlük etkinliğimizin önemli süreçleri idi. Çalışmaları detaylı incelediğinizde her alandaki etkileşim sonucunda ortaya çıkan yazılı ve görsel ürünlerin farklı bakış açıları ile üretildiğini göreceksiniz. Bütün çalışmalarda farklı keşfetme yöntemlerini ve farklı görünür kılma araçlarını göreceksiniz.

Bir başka deyişle, farklı coğrafyalarda eğitim gören ve yaşayan genç tasarımcıların, gerek eğitim, gerekse bireysel gelişim dinamikleri ve becerileri önerilerine yansımış durumda. Kitapta yer alan tüm çalışmalar, tasarım düşüncesi yoluyla sorunu anlama ve çözüme yönelik farklı bakışlar ortaya koyma yaklaşımının ürünleri.

Kategori

Atölye

Etiketler

tak kartal, tak kondu, tasarımcılar kartalda